murator projekty
 
Dom energooszczędny - jak wybrać odpowiedni projekt?

Budownictwo energooszczędne to rzeczywistość, która nadchodzi do nas wielkimi krokami. 
Po 1 stycznia 2021 r., wszystkie nowe budynki będą musiały spełniać zaostrzone wymagania dotyczące ich charakterystyki energetycznej. Budynek energooszczędny to dom, przy budowie którego zastosowano takie materiały i technologię, które ograniczają do minimum straty energii czego konsekwencją są niskie koszty utrzymania takiego domu. W teorii brzmi bardzo prosto i tak też jest w praktyce.
 
Projekt domu EC383
Nowatorski, to nie tylko nazwa, ale także styl. Patrząc na elewację wejściową, budynek prezentuje się wręcz ascetycznie, nie zdradzając, co kryje elewacja boczna. Gdy jednak przeniesiemy się do ogrodu, odbiór wizualny domu zmienia się niebywale. Widzimy tu obudowany z trzech stron taras, który roztacza się wzdłuż całego budynku. Od strony salonu i kuchni taras został poszerzony, aby swobodnie ulokować meble ogrodowe. Wiodącym elementem ścian jest jasne drewno, które idealnie komponuje się z białą obudową. Jasno szara stolarka świetnie współgra z szarością dachu. Taras oraz wnętrze wydają się integralną całością.  
 
Znajdziemy projekt dla Ciebie
 
Projekt EC362
Efektywny to duży, elegancki dom wyróżniający się ciekawą bryłą i nietypowymi przeszkleniami. Z pozoru prosta bryła - na planie prostokąta, przekryta dwuspadowym dachem - zyskała na atrakcyjności dzięki podkreśleniu dwóch jej fragmentów – garażu od frontu i salonu od strony ogrodu. Wnętrze tego domu spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Nieopodal wejścia do garażu na dwa samochody znajduje się obszerna spiżarnia, która pomieści nawet największe zakupy. Najprzyjemniej będzie zasiąść w salonie, gdyż dzięki przeszkleniu niemal całych ścian będzie się tam można rozkoszować widokiem ogrodu i poczuć, jakby się było na zewnątrz.
 
Promocja